štěně

Snídaně má nové štěně! Vymyslete mu jméno, prosí moderátoři

Snídaně s Novou má nové štěně, jehož osud bude sledovat. Tentokrát jde o policejního psa, který se narodil v chovné stanici v Prackovicích nad Labem. A na výběru jména se můžete podílet i vy!

První "snídaňové štěně" Sunny rostlo spolu s TV Nova rok a půl, než se vycvičilo na asistenčního psa, který bude pomáhat postiženým lidem. Sunny byl nakonec umístěn do rodiny se dvěma chlapci, kteří mají autismus.

Snídaně s Novou teď bude sledovat příběh dalšího pejska, který se tentokrát bude trénovat pro policejní práci. Nové televizní štěňátko porodila před pár dny fenka německého ovčáka Nasa v chovné stanici v Prackovicích nad Labem. Otcem je Aaron ze Suché.

Zatím není jasné, které ze štěňat se stane tím "vyvoleným". Nasa porodila dvě holčičky a šest chlapečků, ze kterých se teprve bude vybírat. Volbu provede psovod z Hradce Králové, kde bude pejsek vyrůstat, cvičit se a nakonec i sloužit.

Do projektu TV Nova se můžete zapojit i vy. Stejně jako v případě Sunnyho můžete posílat své návrhy na jméno pro štěňátko. "Diváci se mohou na výběru jména podílet, nicméně má to jedno pravidlo. Jméno musí vždy začínat na písmeno O," sdělila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Související obsah

Pokud vás už teď napadá nějaké hezké jméno, posílejte tipy na email snidane@nova.cz! Někteří diváci už své návrhy zveřejnili na facebooku Snídaně s Novou. Mezi těmi, co se opakují, jsou třeba Ollie (Oliver), Oggy nebo Ozzy.

VIDEO: Připomeňte si první snídaňové štěně Sunnyho

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz