Domácí

Ideová konference ANO, dorazilo přes 100 členů včetně Babiše

Zrušit superhrubou mzdu, snížit daně a zlepšit podmínky pro živnostníky. To zaznělo na ideové konferenci vládního hnutí ANO, která se v sobotu konala v Ostravě. Dorazilo na ni přes sto členů hnutí včetně premiéra Andreje Babiše a některých ministrů.

Členové vládního hnutí ANO se sešli v areálu hornického muzea Landek. Premiér a předseda hnutí Andrej Babiš dorazil mezi posledními. "Přijíždím na pozvání kolegů, abychom si zopakovali vize a program, když všichni říkají, že nemáme program, ale opak je pravdou," reagoval Babiš.

O účastníky konference bylo dobře postaráno. Nechyběl guláš, řízky, losos nebo pivo. Zatímco většina si občerstvení nenechala ujít, premiér Andrej Babiš obědové menu vynechal.

Konference začala o půl desáté a probíhala za zavřenými dveřmi. Debatovalo se prý například o postavení České republiky v Evropě, státním rozpočtu nebo postavení hnutí v politickém spektru.

"Nechceme být zaškatulkovaní, nejsme leví, praví, konzervativní ani liberální, jsme pro všechny občany a proto jsme šli do politiky," myslí si Babiš.

Související obsah

Řeč přišla i na snižování daní nebo podmínky pro živnostníky s obratem do jednoho milionu korun. "Aby platili celoročně jednou částkou sociální i zdravotní a tím se zbavili veškeré administrativy," sdělila ministryně financí Alena Schillerová.

Konferenci si pochvalovali třeba primátor Ostravy Tomáš Macura nebo exprimátor Brna Petr Vokřál. Ostravská konference prý byla přípravou na nadcházející celostátní sjezd. Ten se uskuteční 16. února v Praze a kromě volby vedení se bude sestavovat také kandidátka pro volby do Evropského parlamentu.
 

Jan Socha/klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz