Zahraničí

Ruský bombardér se při tvrdém přistání rozpadl, tři mrtví. VIDEO

Ruský bombardér se při tvrdém přistání rozpadl, tři mrtví. VIDEO
Zdroj: Profimedia

Na internetu se objevilo video strašlivé letecké nehody, při které měl v rámci klasického cvičení velmi tvrdě dosednout strategický bombardér Tu-22M3, který se po nárazu rozlomil, kokpit okamžitě pohltily plameny. Při nehodě zemřeli tři lidé, jeden jako zázrakem vyvázl, s těžkými zraněními skončil v nemocnici.

Strašlivé záběry zachycují přistání ruského strategického bombardéru Tu-22M3, které se uskutečnilo 22. ledna na letecké základně poblíž města Oleněgorsk, uvádí ruský portál RT.

Dlouhou dobu se kvůli téměř nulové viditelnosti na záběrech nic neděje, pak se ale z mlhy vynoří světla, která se velmi rychle blíží k přistávací ploše. Letoun velmi tvrdě dosedne a doslova se rozlomí.

Do stran se rozlétnou trosky a roztočenou kabinu okamžitě pohltí plameny. Po dopadu zbytku letounu se ještě zvedne ohnivá koule a pak je vidět jen černý kouř.

Z čtyřčlenné posádky přežil jen velitel, který byl s velmi vážnými zraněními převezen do nemocnice v Moskvě, uvádí portál rusvesna. Vyšetřování zatím neodhalilo, co přesně bylo příčinou strašlivého neštěstí.

Související obsah

Podle ruského ministerstva obrany se jednalo o klasickou tréninkovou misi, bombardér neměl nést žádnou munici, uvádí portál RT.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz