Zahraničí

V Alpách se srazilo letadlo s helikoptérou! Zemřelo sedm lidí

Po páteční srážce malého letadla a helikoptéry zemřelo v italských Alpách pět lidí, dva lidé se zranili a dva další pohřešovali. Pátrání muselo být kvůli nastupující tmě odvoláno. Na záchranáře čekal v sobotu velmi smutný nález, oba pohřešovaní zemřeli.

Čtyřmístné letadlo a helikoptéra se srazily v pátek odpoledne nad ledovcem Rutor v regionu Aosta Valley v Itálii. Podle agentury APTN při nehodě zemřelo celkem pět lidí, další dva se záchranářům podařilo převézt do nemocnice.

Tím ale záchranné práce neskončily, další dva lidé se stále pohřešovali. I přes veškerou snahu záchranářů a nasazení helikoptér se ztracenou dvojici nepodařilo najít. Nehoda se stala ve výšce kolem tří tisíc metrů, šance na přežití zraněných tak rychle klesaly.

"Dnes ráno v 7:40 vzlétly dvě helikoptéry civilní obrany, které mají na palubě záchranáře horské služby stejně jako lékařskou posádku. Pátrání po dvou pohřešovaných lidech stále probíhá," informovala organizace Corpo Nazionale Soccorso Alpino e Speleologico na Twitteru.

Související obsah

Bohužel následně přišly velmi smutné zprávy. Záchranářům se podařilo najít dvě těla, která patřila pohřešovaným.

Proč ke strašlivé nehodě došlo, zatím není jasné, vyšetřování letecké nehody je v plném proudu.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz