Domácí

Vedení ČSSD řešilo kandidáty pro evropské volby i kauzu Altner

Výrazné snížení rozpočtu, kandidátka pro volby do Evropského parlamentu a pozvánka pro Miloše Zemana na celorepublikový sjezd, to byla hlavní témata dnešního jednání předsednictva a výkonného výboru ČSSD v Hradci Králové.

Zosobněné zkušenosti a dravé mládí, to je podle předsedy ČSSD Hamáčka mix, který vedení strany vybralo na kandidátku do evropských voleb.

Radek Hlaváček je na kandidátce trojkou, před ním jsou zkušení europoslanci Pavel Poc jako lídr a Olga Sehnalová. "Ti, kteří nejvíc pracují, jsou v čele kandidátky, je tam to nejlepší," myslí si Poc. "Chci se soustředit na to, aby všichni mladí lidé v Evropě žili spokojeně," sdělil Hlaváček.

ČSSD ale trápí také jiné problémy, hlavně to jsou ty finanční. Stranu stále tíží spor o více než 330 milionů, které zřejmě bude muset naše nejstarší politická strana zaplatit v kauze Altner.

"Pronajmeme budovy, když bychom museli platit, máme tyto peníze k dispozici," vysvětlil Hamáček. A tak se musí utahovat opasky. Vedení strany schválilo, že zaměstnanci strany a jejích oblastních sekretariátů budou mít od března výplatu nižší o 40 procent. "Dali jsme si za cíl v tomto roce ušetřit sedm milionů korun," doplnil Hamáček.

Související obsah

Název strany se měnit nebude, návrh že ČSSD se přejmenuje na SD dnes vedení smetlo ze stolu. A sociální demokracii letos čeká i volba vedení. 11 krajských organizací, to jsou všechny kromě pražské, ústecké a jihomoravské, nominovalo na předsedu Jana Hamáčka.

Vedení strany dnes také rozhodlo, že na celostátní sjezd, který se v Hradci Králové bude konat první březnový víkend, pozve i prezidenta Miloše Zemana.
 

Filip Pultar / klma, tn.cz / TV Nova

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz