Věra Špinarová

Ostrava řešila, co se sochou Špinarové. Syn ji nemůže ani vidět

V Ostravě se v pondělí večer debatovalo o osudu sochy zpěvačky Věry Špinarové. Zástupci města se potkali s odpůrci sochy a odborníky. Na jednání přijel i syn zpěvačky.

Debata byla bouřlivá, přímo k soše Věry Špinarové se toho ale moc neřeklo. Mluvilo se spíše obecně o veřejných soutěžích na pořízení nových soch.


“K soše mamky jsme se dozvěděli prd. Má takové dvě řešení, jedno je takové jednoduché. Že by si sochu někdo odkoupil, nejlépe pan sochař, a vystavil si ji někde na zahradě. Druhé řešení je, vzít tu sochu a doopravdy ji odstranit,“ řekl pro televizi Nova syn Věry Špinarové Adam Pavlík. Doplnil, že když kolem sochy jezdí, radši se dívá jinam.


Konečné rozhodnutí, co se sochou, by mohlo padnout za tři týdny, kdy o soše mají jednat na svém zasedání ostravští radní.

Související obsah


Místo velké slávy se zvěčněním oblíbené zpěvačky se jednalo o fiasko za 600 tisíc. Zatímco za života Věra Špinarová Ostravany spojovala, teď je spíš rozděluje. “Je to esence Věry Špinarové, že si v tom každý může najít své, třebas to její mládí,“ řekl autor kontroverzního díla sochař David Moješčík.
 


Jenže tato esence i po pár týdnech vzbuzovala emoce a lidé podepisovali petici za odstranění díla. Tuto variantu od začátku prosazoval i její syn Adam Pavlík ihned po odhalení. “Já bych chtěl, aby tady ta socha nebyla, aby tady byla jiná, aby se udělala taková, která bude doopravdy mamce podobná,“ přeje si Pavlík.

Související obsah


“Sochu jsem namodeloval já podle fotek, videí, rozhovorů, prostě podle toho, co se mi dostalo pod ruku,“ řekl již dříve Moješčík.


Bronzová socha Věry Špinarové má ale i své zastánce. Denně se u ní vyfotí stovky lidí.
 

Lucie Cochlarová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Věra Špinarová

Důležité Události

Píše se na Deník.cz