APLIKACE TN.CZ
Královéhradecký kraj

Dělníka zavalilo 14 tun plechu. Další zemřel při údržbě stroje

Dělníka zavalilo 14 tun plechu. Další zemřel při údržbě stroje
Zdroj: Profimedia

Dva tragické pracovní úrazy, ke kterým došlo jen během pár dní, řeší policisté v Královéhradeckém kraji. V úterý po 17. hodině ve Smiřicích na pětadvacetiletého cizince spadlo při práci na stavbě 14 tun plechu. O víkendu zemřel také pracovník v závodě v Kvasinách.

"Přes veškerou snahu záchranářů, muž na místě na následky zranění zemřel,“ řekla mluvčí královéhradeckých policistů Iva Kormošová. Kromě záchranářů na místo vyjela policejní hlídka a kriminální policie.

"Policisté případ prošetřují jako pracovní úraz a zjišťují, jakým způsobem k tragické události došlo, zda cizím zaviněním či porušením bezpečnostních předpisů," dodala Kormošová. Na pětadvacetiletého muže mělo spadnout 14 tun plechu! Přesné příčiny úmrtí odhalí až soudní pitva.

Podobný případ se stal v neděli 27. ledna, kdy také pětadvacetiletý muž byl smrtelně zraněn ve výrobním závodě v Kvasinách na Rychnovsku.

Související obsah

"Policisté se danou události zabývají a zjišťují všechny potřebné informace k přesnému skutkovému ději události,“ řekl mluvčí královehradecké policie Jan Čížkovský.

S největší pravděpodobností se jedná o pracovní úraz při údržbě strojního zařízení,“ dodal Čížkovský.

lsk, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz