želva

Smutná zpráva z Hradce Králové: Unikátní dvouhlavá želva uhynula

Středoevropský unikát - dvouhlavá želva, která se narodila v roce 2017 chovateli v Hradci Králové, uhynula. Ačkoli přijímala potravu, nerostla a pomalu chřadla.

Příroda je mocná čarodějka a v tomto přírodě vykouzlila o jednu hlavu pod krunýřem navíc. "Bylo to velké překvapení," říká majitel dvouhlavé želvy Miloš Kroupa.

Poprvé ji chovatel ukázal na výstavě v Rychnově nad Kněžnou. "Po čtyřiceti letech máme tady takový unikát," uvedl nadšeně vedoucí výstavy Vladimír Hulman.

Dlouho po vylíhnutí nežrala. Za pár týdnů se to změnilo, což byla naprosto senzační zpráva. Potravu přijímaly obě hlavy a zdálo se, že oba jícny mířily do společného žaludku.

Související obsah

Chovatel zvíře po půl roce úspěšně zazimoval. Loni na jaře se bez problémů želva probudila. Přijímala potravu, ale vůbec nerostla. Její sourozenci už měli o centimetr víc, ona naopak chřadla.

U těchto zvířecích anomálií jsou bohužel statistiky neúprosné. Říká, že jedna z pěti dvouhlavých želv se dokáže dožít více než rok. A to se bohužel i naplnilo. Zvíře nakonec uhynulo.

Související obsah

S největší pravděpodobností došlo k vnitřní otravě. Zkonzumovaná potrava nejspíš nevycházela ven správným způsobem. Naděje, že se narodí další dvouhlavá želva, je podle chovatelů jedna ku deseti tisícům.

pan, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz