Solárium

Od čtrnácti let byla závislá na solárku, přišla kvůli tomu o ucho

Od čtrnácti let byla závislá na solárku, přišla kvůli tomu o ucho
Zdroj: Profimedia

Kvůli touze po celoročně opáleném těle navštěvuje mnoho žen a mužů solária. Taková krása ale může být životu nebezpečná. Přesvědčila se o tom třiačtyřicetiletá Anthea Smithová z Manchesteru. Kvůli opalování v solárku dostala rakovinu a nakonec přišla o ucho.

Rakovinou kůže onemocněla Anthea Smithová z Velké Británie. Už od svých čtrnácti let totiž milovala opalování v soláriu. V roce 2010 si všimla červené tečky na uchu, lékaři ji však nepomohli, píše portál Daily Mirror.

Téměř pět let ženě tvrdili, že se jedná pouze o bradavici. Řešit vše začali až poté, když se ji ucho zbarvilo do hnědé a následně černé barvy. Biopsie odhalila, že má Anthea maligní melanom. Rakovina ji nakonec stála nejen ucho, ale také lymfatické uzliny, slinné žlázy a spánkovou kost.

Anthea musela podstoupit dvě náročné operace a dvaatřicet bolestivých ozařování. Dnes nosí umělé ucho a má problémy s rovnováhou. Zatím se zdá, že rakovinu porazila. Každý den ale žije s tím, že se ji může kdykoliv vrátit.

Související obsah

"Cítím se provinile kvůli své rodině. Všechno se stalo kvůli opalování a díky tomu tady možné nebudu navždy," řekla žena britskému portálu.

Anthea Smithová se proti soláriím rozhodla bojovat. Chce, aby byly ve Velké Británii zakázány, stejně jako například v Austrálii nebo Brazílii. Současné britské zákony sice zakazují používat solárka dětem a mladistvým do osmnácti let. Podle ženy si ale mladí vždy najdou cestu, jak zákon obejít.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz