Zahraničí

Muž si koupil nový dům přes realitku. Čekal ho nepříjemný šok

Velké překvapení zažil Boris Fabián ze Slovenska, když se rozhodl přestavět dům, který si koupil prostřednictvím realitní kanceláře. Zjistil totiž, že se dá dům zbourat pouhým kladivem. Byl postavený jen ze směsi jílu, slámy a vody. Muž se rozhodl dát vše k soudu. Spor trval pět let a měl by ještě pokračovat.

Když se Boris Fabián ze slovenských Nových Zámků rozhodl pořídit nový dům pro rodinu, netušil, že je všechno jinak, než bylo uvedené ve smlouvě. Muž si dům pořídil přes realitní kancelář a zaplatil znalce na její doporučení. Ten udělal pozitivní hodnocení a uvedl, že je dům z pálených cihel, informovaly tvnovinysk.

Poté, co se rozhodl Fabián dům přestavět, zjistil, že je dům z jiného materiálu, a to ze směsi jílu, slámy a vody. Dům lze rozbít i malým kladivem. Muž se proto rozhodl obrátit na soud. 

Původní majitele se tvnoviny.sk nepodařilo kontaktovat. "Protistrana stále tvrdí svoje, i když je to nepravdivé," uvedl Fabián.

I když muž přišel o všechno a s rodinou bydlí v podnájmu, ani po pěti letech se nevzdal a udělal dobře. Soud dal Fabiánovi konečně za pravdu. Dále bude požadovat po bývalých majitelích, aby uhradili škodu, kterou mu způsobili. "Protistrana se odvolala a šlo to na krajský soud v Nitře," řekl Fabián.

Krajské soudy mohou rozhodnout až za rok a půl. "Nejsem ten typ člověka, který to vzdá jen tak," dodal Fabián.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz