Domácí

Rvačka revizorů a cestujících v Budějovicích. Došlo i na zranění

Ke hromadné rvačce mezi revizory a opilými pasažéry došlo v MHD v Českých Budějovicích. Revizoři museli po incidentu vyhledat lékařskou pomoc, k případu byla volaná i policie. Potyčku natočili ostatní cestující na video.

K hádce mezi cestujícími a revizory došlo při běžné přepravní kontrole. Ve středu před osmou hodinou ranní cestovala na lince číslo 5 skupinka opilých cestujících. "Jeden z cestujících neměl platný jízdní doklad," sdělil mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice Viktor Lavička.

Když chtěli černého pasažéra revizoři pokutovat, skupinka je napadla. Došlo k hromadné potyčce. Někdo ze spolucestujících pak vytáhl mobilní telefon a incident natočil. K případu byla zavolaná státní i městská policie.

"Revizoři museli po napadení vyhledat lékařskou pomoc. Došlo navíc i k hmotné škodě, při incidentu bylo poškozeno oblečení našich zaměstnanců a rozbitý jeden mobilní telefon," doplnil Lavička. "Oba muži jsou v pracovní neschopnosti. Při potyčce utrpěli pohmožděniny."

Související obsah


"Případ prozatím řešíme jako přestupek. Přestupkové řízení je neveřejné, proto zatím podrobnosti k případu sdělovat nemůžeme," řekl redakci mluvčí českobudějovické policie Jiří Matzner. Jaké byly okolnosti napadení a jestli šlo ze strany revizorů pouze o sebeobranu, policie prošetří.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz