Vratislav Mynář

"Doputovalo na správnou adresu!" Oznámení na Mynáře řeší NCOZ

"Doputovalo na správnou adresu!" Oznámení na Mynáře řeší NCOZ
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Trestní oznámení na hradního kancléře Vratislava Mynáře bude řešit Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Mynář čelí nařčení, že se snažil ovlivnit soudce a zasahoval tak do nezávislosti justice.

"Mé trestní oznámení na Vratislava Mynáře, pro jeho zásahy do justice, státní zástupce postoupil k vyřešení Národní centrále proti organizovanému zločinu. No, já to nechtěl říct tak naplno. Ale jo, trestní oznámení doputovalo na správnou adresu," oznámil na facebooku senátor Václav Láska (SEN 21).

Kromě něj podala na Mynáře trestní oznámení také platforma Rekonstrukce státu a nejmenovaný občan. Státní zástupce Jan Lelek z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 postoupil NCOZ všechna tři trestní oznámení, píše portál Novinky.cz.

Na Mynáře byly oznámení podány kvůli podezření, že se snažil ovlivnit rozhodování soudců v konkrétních kauzách. Do médií o tom promluvili někteří soudci. Hrad se kancléře zastal, prezident Miloš Zeman uvedl, že ho na schůzky se soudci sám posílal.

"Pan prezident má plné právo sdělit svůj názor. Žijeme ve svobodné společnosti, toto opravdu není doba komunistické justice," uvedl už dříve prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Za ovlivňování soudců hrozí podle trestního zákoníku půl roku až tři roky za mřížemi.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz