Maso

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo

Luxusní pražská restaurace lhala o původu masa! Z Austrálie nebylo
Zdroj: Thinkstockphotos

Restaurace luxusního hotelu Holiday Inn v Praze prodávala místo "steaku z australské svíčkové" maso z Česka. Zjistili to inspektoři, kteří se po skandálu s polskými jatky zaměřují na kontrolu hovězího masa v obchodech a restauracích.

"Restaurant Esprit je tím pravým místem pro Vaše gurmánské zážitky přímo na Vyšehradě," láká hotel Holiday Inn, který se nachází v Praze za Kongresovým centrem. Právě tato restaurace ale podle Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) klamala.

Místo "hovězího steaku z australské svíčkové" dostali zákazníci luxusního podniku maso, pocházející z Česka. Spolu s přílohou (lilkovým pyré a restovanou zeleninou) si restaurace za uvedené jídlo účtuje 650 korun.

"Provozovatel na místě provedl nápravu a do jídelního lístku vložil odpovídající dvojjazyčnou informaci o původu suroviny," uvedl mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal. V menu na webových stránkách ale Holiday Inn stále pokrm nabízí.

Související obsah

SZPI s provozovnou zahájí správní řízení o uložení pokuty. Sankce se nevyhnou ani dalším restauracím, které lhaly o původu servírovaného masa. Inspektoři ujistili, že v intenzivních kotrolách budou pokračovat.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz