Střepiny

Střepiny 17. 2. 2019

Kvalita života v České republice, ukážeme vám ve kterých obcích se žije nejlíp a ve kterých nejhůř.

V zahraniční průzkumech Praha pravidelně získává titul nejlepší místo pro život v České republice. Naposledy minulý týden v jednom z nich předčila v oblasti péče o životní úroveň i metropole, jako jsou Londýn nebo Paříž. Ale žije se v Praze opravdu tak blaze? Petra Matýsková porovnala dostupná data o kvalitě života ve všech českých, moravských a slezských obcích a vy se teď můžete podívat na to, kde v České republice se žije nejlíp a proč.

Jaká jsou úskalí života homosexuálních rodin? Proč tolik bojují o společné právo na adopci a jak současná legislativa ohrožuje životy dětí?Žijí spolu dlouhá léta a tvoří rodinu. Děti, které společně vychovávají ale podle zákona patří jen jednomu z nich a druhý je v podstatě cizí člověk. To je situace homosexuálních párů, které bojují o možnost uzavírat regulérní manželství. Jenže debatu poslanci tento týden opět odsunuli. 

A zápasnická liga mistrů v Praze. Jak se zápasy v kleci staly světovým fenomén a byznysem, ve kterém se točí miliardy? V sobotu bude se v O2 areně střetnou nejlepší světový bojovníci a bojovnice v MMA - neboli ve smíšených bojových uměních. Pokud jste o zápasech v kleci, ve které se téměř bez omezení pravidel bijí 2 muži nebo 2 ženy zatím neslyšeli, měli byste zbystřit. Nedrsnější a nejnáročnější sport světa se stal fenoménem a obrovským byznysem. Jak velké peníze se v něm točí? Čím si získal stovky milionů fanoušků a jak si v něm vedou Češi a Češky?

To jsou hlavní témata Střepin z neděle 17. 2. 2019

Archiv Střepin najdete ZDE.
 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz