Cestujeme za teplem

Dominikánská republika tak, jak ji neznáte! Skrývá různá tajemství

Dominikánská republika tak, jak ji neznáte! Skrývá různá tajemství
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Cílem většiny turistů mířících do Dominikánské republiky jsou především nejkrásnější pláže světa a luxusní all inclusive resorty. Je tu ale spousta dalších půvabných míst, které byste v této zemi možná ani nečekali. Věděli jste například, že se v zemi pěstuje i vinná réva? Nebo že se můžete vydat prozkoumat pouštní duny? Tak neleňte a naplánujte si dovolenou plnou zážitků!

Vinice Ocoa Bay

Vinice Ocoa Bay v provincii Azua je první vinicí v zemi a nejenom to – na tomto místě založili Španělé na počátku 16. století první vinici na celém americkém kontinentu! V této oblasti je po celý rok sucho a slunečno, proto nabízí naprosto ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Související obsah


Půda je stoprocentně ekologická, bez jakýchkoliv chemických přísad. Zdejší vína se proto mohou pochlubit jedinečnou barvou, vůní a vyváženou chutí. Až se projdete vinicemi, navštivte také krásnou degustační místnost, klubovnu, restauraci, plážový klub, amfiteátr nebo lázně.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Pouštní duny

V zátoce Las Calderas u městečka Baní se na ploše 20 kilometrů čtverečních rozkládá jedinečný systém pouštních dun. Písčité kopce sahají až do výšky 35 metrů a vydáte-li se na vrchol nejvyšší duny, na jedné straně se vám naskytne pohled na bílé písky pláže Las Salinas, známé svými bouřlivými vlnami, zatímco druhá strana odhalí ohromující záliv Las Salinas.

Související obsah


Nejlepší je rezervaci navštívit spíše v dřívějších ranních nebo naopak v pozdních odpoledních hodinách. Jelikož budete vystaveni vysokým teplotám a stín v těchto místech naleznete jen těžko, rozhodně si s sebou přibalte pokrývku hlavy, dostatek pitné vody, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a uzavřené boty, které vás ochrání před rozpáleným pískem.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz