Cestujeme za teplem

Dominikánská republika tak, jak ji neznáte! Skrývá různá tajemství

Dominikánská republika tak, jak ji neznáte! Skrývá různá tajemství
Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky

Cílem většiny turistů mířících do Dominikánské republiky jsou především nejkrásnější pláže světa a luxusní all inclusive resorty. Je tu ale spousta dalších půvabných míst, které byste v této zemi možná ani nečekali. Věděli jste například, že se v zemi pěstuje i vinná réva? Nebo že se můžete vydat prozkoumat pouštní duny? Tak neleňte a naplánujte si dovolenou plnou zážitků!

Vinice Ocoa Bay

Vinice Ocoa Bay v provincii Azua je první vinicí v zemi a nejenom to – na tomto místě založili Španělé na počátku 16. století první vinici na celém americkém kontinentu! V této oblasti je po celý rok sucho a slunečno, proto nabízí naprosto ideální podmínky pro pěstování vinné révy.

Související obsah


Půda je stoprocentně ekologická, bez jakýchkoliv chemických přísad. Zdejší vína se proto mohou pochlubit jedinečnou barvou, vůní a vyváženou chutí. Až se projdete vinicemi, navštivte také krásnou degustační místnost, klubovnu, restauraci, plážový klub, amfiteátr nebo lázně.

Zdroj: Národní turistický úřad Dominikánské republiky


Pouštní duny

V zátoce Las Calderas u městečka Baní se na ploše 20 kilometrů čtverečních rozkládá jedinečný systém pouštních dun. Písčité kopce sahají až do výšky 35 metrů a vydáte-li se na vrchol nejvyšší duny, na jedné straně se vám naskytne pohled na bílé písky pláže Las Salinas, známé svými bouřlivými vlnami, zatímco druhá strana odhalí ohromující záliv Las Salinas.

Související obsah


Nejlepší je rezervaci navštívit spíše v dřívějších ranních nebo naopak v pozdních odpoledních hodinách. Jelikož budete vystaveni vysokým teplotám a stín v těchto místech naleznete jen těžko, rozhodně si s sebou přibalte pokrývku hlavy, dostatek pitné vody, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem a uzavřené boty, které vás ochrání před rozpáleným pískem.

sik, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz