Domácí

Inspekce nachytala další dva podniky! Lhaly o původu hovězího

Inspekce nachytala další dva podniky! Lhaly o původu hovězího
Zdroj: Státní zemědělská a potravinář. inspekce

Potravinářská inspekce nadále "pořádá hon" na české restaurace, aby si ověřila pravdivost původu hovězího masa. Při kontrolách odhalila další dva podniky v Praze, které vydávaly hovězí maso za argentinské.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) si posvítila na další české restaurace a při intenzivních kontrolách objevila dva případy klamání spotřebitelů v pražských podnicích.

První restaurací je Pizzerie Palatino v Běhounkově ulici ve Stodůlkách, která ve svém jídelním lístku nabízela hned čtyři pokrmy z argentinckého hovězího. Inspektoři ale zjistili, že pro jejich přípravu restaurace používala maso původem z Uruguaye, Paraguaye a Brazílie.

Druhou restaurací, která klamala své zákazníky, je EL Barrio de Angel v Lidické ulici na Smíchově. I tento podnik měl ve své nabídce čtyři jídla z argentinského hovězího. Maso, ze kterého se pokrmy připravoval, ale z Argentiny nepocházelo - kontrola odhalila, že je původem z Uruguaye.

"Kontrolovaným osobám inspekce uložila opatření, aby v nabídce pokrmů pro spotřebitele nebyla uvedena zavádějící informace o použité potravině/surovině pro přípravu pokrmů a zahájí s nimi správní řízení o uložení pokuty," informovala SZPI na svých stránkách.

Související obsah

"Vzhledem k dosavadním výsledkům bude inspekce s kontrolami tohoto segmentu pokračovat i nadále s nesníženou intenzitou," dodala inspekce.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz