Obhajoba

Na Tereze H. nenechali nit suchou! Zajistí jí obhájce nižší trest?

Na Tereze H. nenechali nit suchou! Zajistí jí obhájce nižší trest?
Zdroj: Lahore News

Tereza H. musela tento týden v soudní síni v pákistánském Láhauru několik hodin poslouchat ostrá slova státního zástupce, který na ní nenechal nit suchou. Nyní se karta obrací - ve čtvrtek totiž konečně dostanou šanci také obhájci.

"Podle informací přímo z místa hlavního líčení pokračuje ve čtvrtek. Státní zástupce už svou řeč ukončil, nyní je proto na řadě obhajoba. A to jak obžalované Češky, tak druhého spoluobviněného," řekl TN.cz ve středu mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček.

Doplnil, že nicméně není jasné, zda se už jedná o závěrečnou řeč, po které by mohl soudce vynést rozsudek. Navíc se může stát, že soud nebude z nějakého kuriózního důvodu rokovat - v minulosti už bylo hlavní líčení mimo jiné přerušené kvůli kriketovému turnaji či rozsáhlému výpadku proudu.

Nicméně už vše nasvědčuje tomu, že se případ po více než roce opravdu chýlí ke konci. A mladá Češka, v jejímž kufru Pákistánci našli loni v lednu devět kilo heroinu, se již brzy dozví trest.

Související obsah

Pákistánské soudy obecně pašování drog trestají velmi tvrdě, cizinci ovšem zpravidla dostávají nižší tresty než "domorodci". I tak musí mladá Češka počítat s mnohaletým pobytem za mřížemi.

Podívejte se, jak to před soudní síní vypadalo na podzim:


pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz