Sokolovsko

Z továrny na Sokolovsku unikla zapáchající látka. Lidé zvrací

Z areálu průmyslového závodu Sokolovské uhelné ve Vřesové na Sokolovsku unikla ve středu odpoledne zapáchající látka. Podle firmy není nebezpečná. Zápach ale podle lidí v okolních obcích v noci ještě zesílil. Místním je z něj nevolno a zvrací.

Únik látky potvrdila na svém webu Sokolovská uhelná. "V 16:45 došlo k poruše na generátorovně ve Vřesové a následnému úniku zapáchajících látek z technologie. Porucha byla již v 17:00 odstraněna, a nedošlo k ohrožení zdraví," napsala společnost na facebooku.

"Podle toho jak se budou vyvíjet rozptylové a klimatické podmínky může v následujících hodinách přetrvávat v ovzduší zápach uniklých látek, který však není zdraví škodlivý," tvrdí podnik.

Místním obyvatelům je ale ze silného zápachu špatně. "Lidé zvrací, mají bolesti hlavy, nemohou dýchat a omdlévají. Nemůžou se otvírat okna, natož vycházet ven!" zlobí se obyvatelé Vřesové, kteří se ozvali redakci TN.cz.

Související obsah

Situaci řeší i město Chodov, které zápach také zasáhl. "Vedení města je znepokojeno zápachem, který během uplynulé noci výrazně zasáhl do života občanů Chodova. O situaci jsme byli informováni stejně jako veřejnost kolem desáté hodiny večerní. Považujeme za nešťastné, jak a kdy jsme se o situaci dozvěděli a hodláme v tomto směru vyvolat jednání s vedením podniku," napsali starosta Patrik Pizinger a místostarosta Luděk Soukup na facebookovém profilu města.

Koncentraci látek v ovzduších měřilo město i složky integrovaného záchranného sboru. Podle zástupců Chodova nebyla hranice nebezpečné koncentrace překročena. Město navíc nemá žádné páky, jak podnik kontrolovat.

Obyvatelé jsou pořádně naštvaní. "Měl by si to někdo pěkně odskákat! Toto není normální," zlobí se v diskuzi na facebooku města Veronika.

"Děkujeme, že situaci řešíte. Včera byl stav ovzduší opravdu nesnesitelný. Dětem i mně bylo fyzicky opravdu zle," stěžuje si paní Pavlína.

vbo, TN.cz

K tématu Sokolovsko

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz