Bizar

Tlustá krysa se zasekla v kanálu. Zachránili ji hasiči. VIDEO

Německým hasičům není lhostejný život žádného živého tvora, proto pohotově přispěchali na pomoc i vypasené kryse. Ta nedokázala pořádně odhadnout otvor v kanále a zasekla se v něm. Zoufalé zvíře hasiči uvolnili po necelé půlhodině a teď už zase vesele řádí v kanále.

Příběh zachráněné krysy zahřál srdce lidí po celém Německu, ale spoustu jich také pěkně namíchnul. To, že hasiči často zachraňují psy a kočky v nouzi, není žádná novinka - pomoc si ale podle nich zaslouží i méně oblíbení chlupáči.

Krysu zaseknutou na půli cesty z kanálu se nejprve pokusila osvobodit místní záchranná stanice, té se to ale nepovedlo. Na pomoc jí proto přijel tým dobrovolných hasičů. Podle nich měla krysa až moc velké zásoby zimního tuku a při lezení z kanálu ven ji obvod bříška zradil. Zůstala zaklíněná v díře a nemohla ani ven, ani zpátky do kanálu.

Tým zhruba osmi hasičů se ale pustil do práce a zhruba za 25 minut se už krysa znovu mohla prohánět kanalizační šachtou, aniž by si z nepříjemné události odnesla jakékoliv zranění. Záchranná stanice celý příběh zveřejnila na sociálních sítích, kde získal tisíce reakcí a stovky komentářů.

Související obsah

Někteří lidé akci záchranářů a hasičů ocenili, jiní si ale klepali na čelo. Krysy obecně patří mezi velmi neoblíbená zvířata - v neoblíbenosti je poráží snad jen holubi a pavouci. Navíc je to podle nich v rozporu se snahou měst hubit hlodavce, kteří se prohání tamními ulicemi, okupují kanály a hodují na odpadcích.

Záchranáři ale tvrdí, že žádný rozpor nevidí. "Dokonce i zvířata, která jsou nenáviděná mnoha lidmi, si zaslouží respekt," řekl záchranář zvířat Michael Sehr agentuře DPA.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz