Domácí

Unikátní video z Česka! Muž natočil souboj medvěda a kance

Tohle se jen tak nevidí. Panu Veličkovi se naskytl úchvatný pohled, kterého se v českých lesích nedočká skoro nikdo. V honitbě narazil na medvěda, který zrovna zápasil s divočákem. Člen myslivecké stráže nezpanikařil a navíc smrtelný souboj natočil na video!

I v českých lesích lze narazit na divou zvěř, velké většině lidí se to ale za celý život nestane. Občas přijde zpráva o roztrhaných ovcích vlky nebo přítomnost predátorů odhalí nastražené fotopasti.

Na úterní odpoledne v honitbě Břestový ale člen myslivecké stráže Radim Velička patrně do smrti nezapomene. Mezi jednou a druhou hodinou odpoledne totiž narazil na medvěda, který zrovna zápasil s divočákem. Celou situaci se mu podařilo natočit.

A nejednalo se o žádné vzdálené pozorování, záběry souboj zachycují pořádně zblízka. Velička dokonce vystoupí z auta a obhlíží okolí, medvěda následuje i ke korytu potoka, kam zvířata odběhnou. Lesem se během souboje ozývá hlasité kvičení.

Nejedná se o první výskyt medvěda v této oblasti, už loni fotopasti zachytily většího jedince, než byl tento. Podle odhadů Veličky byl tento medvěd starý kolem dvou až tří let.

Související obsah

Vzhledem k současné situaci člen myslivecké stráže upozorňuje, že není bezpečné se v lokalitě volně pohybovat.

Velkou pozornost loni vyvolala přítomnost medvěda na Vsetínsku. Toho už ale přes tři měsíce nikdo neviděl. Jednou z variant je, že se vrátil zpět za hranice.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz