Domácí

Volby by v únoru ovládlo ANO, Piráti a ODS válčí o druhé místo

Volby by v únoru ovládlo ANO, Piráti a ODS válčí o druhé místo
Zdroj: TN.cz

Hnutí ANO by ani v teoretických volbách v únoru nemělo soupeře, ODS a Piráti se s poměrně velkým odstupem perou o druhé místo, uvádí průzkum společnosti Sanep. ČSSD voliče příliš neoslovuje , strany TOP 09 a STAN by skončily pod pěti procenty.

V únoru se podle průzkumu největší podpoře stále těší hnutí ANO, které by oslovilo až 32,1 % voličů. Hnutí se kolem 30 procent drží již delší dobu, předseda hnutí je podle Sanepu pro voliče čitelnou personou, u které pro voliče převyšují klady nad negativy v podobě jeho kauz.

Velmi dobře reagují lidé na pozici Pirátů v opozici, ti by v únoru získali podporu 16,5 % voličů. Piráti se již několik měsíců perou o pomyslné druhé místo s ODS, která velmi vlažně, ale i přesto vzestupně stmeluje své voliče, aktuálně se těší přízni 15,2 % voličů.

Čtvrtou nejsilnější stranou by se v únoru stala SPD se ziskem 7,2 % hlasů."Vzhledem ke skutečnosti, že část postojů zastávaných SPD přebral premiér Andrej Babiš, doplácí strana předsedy Tomio Okamury na větší viditelnosti a medializaci premiéra Andreje Babiše, který má pro řadu voličů zastávajících protiuprchlické a protiunijní postoje větší váhu, než méně medializovaná, a tedy i viditelná SPD," hodnotí Sanep.

Ze současné vládní koalice netěží komunisté. Je tomu spíše naopak, jelikož část voličů KSČM přebralo vedoucí hnutí ANO. Strana by aktuálně získala podporu 6,1 % voličů.

Související obsah

ČSSD se podle průzkumu stále nedaří přimět své bývalé voliče k návratu. Aktuálně stranu podporuje kolem 5,6 % voličů, což svědčí o stagnaci. Podle Sanepu je na vině osobnostní a programová vyprahlost a také roztříštěnost strany.

Jistou stagnaci zažívá dlouhodobě i KDU-ČSL, která se pohybuje těsně nad pětiprocentní hranicí, strana se aktuálně drží na 5,3 %.

Těsně kolem pětiprocentní hranice se pohybují STAN, stranu by podpořilo podle průzkumu 4,3 % voličů, a TOP 09, která by získala 4 %. Část voličů se podle průzkumu přesouvá k Pirátům a ODS.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz