Zahraničí

Polský ministr se směje Česku, podle něj může za maso Krteček

Polský ministr zemědělství se v rámci kauzy s masem opřel do českého ministra Miroslava Tomana. Do sporů mezi zeměmi zapojil i Krtečka, Křemílka a Vochomůrku nebo Rumcajse. Svůj český protějšek také vyzval, aby zanechal kousavých poznámek.

Po nálezu nelegálního skladu polský ministr Jan Krzysztof Ardanowski zapojil do sporů kvůli nevyhovujícímu masu z Polska i české kreslené postavičky.

"Vážený pane ministře, s uspokojením přijímám informace o tom, jak dobře funguje veterinární dozor v Čechách. To, že každou chvíli objeví maso neznámého původu jako v roce 2018, že najde dopravní firmy převážející nelegální maso, že nachází nikde neohlášené, nelegální sklady s masem, které pochází neznámo odkud, bezpochyby svědčí o tom, že je schopný," začal Ardanowski s tím, že maso, které není v systému, pochází z aktivit Rumcajse, který to dělal pro Manku a Cipíska.

"Nelegální sklad v centru Prahy provozoval známý spiklenec Krteček, o transport neznámého masa se staral Křemílek a Vochomůrka," přisadil si dále Ardanowski s tím, že kousavé poznámky si má český ministr nechat, protože jsou pod jeho úroveň.

Dobré vztahy Česka a Polska jsou podle polského ministra důležitější, než je dočasný politický přínos.

Spory mezi Českem a Polskem se vyostřili poté, co polský novinář zveřejnil reportáž z jatek, kde byla porážena nemocná zvířata. Maso putovalo do celé řady zemí včetně České republiky, což opět rozvířilo debatu o kvalitě potravin.

Následně veterináři v mase z Polska objevili salmonelu. Ministr zemědělství Miroslav Toman opakovaně prohlašoval, že nevěří systému veterinárních kontrol v Polsku.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz