Domácí

Policie zadržela několik lidí na ministerstvu zemědělství. Kvůli údajné korupci

Policie v pátek dopoledne zasahovala na ministerstvu zemědělství kvůli údajné korupci a zadržela několik lidí. Při přidělování IT zakázek za desítky milionů mělo dojít ke korupci. To vše za působení bývalého ministra Miroslava Tomana.

Na ministerstvu zemědělství v pátek dopoledne zasahovala Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Zadržela několik lidí kvůli podezření z korupce při přidělování IT zakázek za desítky milionů.

"Můžu potvrdit, že v budově ministerstva zemědělství probíhají úkony trestního řízení ze strany NCOZ. Policii poskytujeme plnou součinnost. Další informace nejsme oprávněni sdělovat," řekl pro TN.cz mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.

Související obsah

​Domovní prohlídky údajně probíhají už od noci na pátek. Podezřelými jsou podle webu Seznam Zprávy i vysoce postavení úředníci ministerstva a bývalý šéf resortu Miroslav Toman. Ten se zatím k situaci nevyjádřil.

​Zátah potvrdila i NCOZ. "Mohu pouze v obecné rovině uvést, že náš útvar v současné době provádí úkony trestního řízení. Dozor vykonává Vrchní státní zastupitelství v Praze. Více informací zatím poskytovat nebudeme," uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

"Vrchní státní zastupitelství v Praze vykonává dozor nad zachováváním zákonnosti v přípravném řízení vedeném pro podezření ze spáchání zločinů, které měly být spáchány v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek, a to ke škodě České republiky, zastoupené ministerstvem zemědělství," napsala státní zástupkyně Denisa Sotáková. 

Miroslav Toman byl ministrem zemědělství za ČSSD ve vládě Andreje Babiše (ANO) tři roky. V lednu letošního roku ho vystřídal Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

​Poslechněte si telefonát s mluvčím ministerstva zemědělství:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz