Tragédie

Muže zasypala tuna cihel. Žaloba viní všech osm majitelů domu

Soud začal projednávat tragédii z pražského Smíchova. V loňském roce se tam zřítila zeď zchátralého domu, která zabila muže. Obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti čelí osm majitelů domu.

V jednací síni se v pátek sešlo osm obžalovaných, svědci a soudní znalci. Právě ti mají za úkol rozklíčovat, proč vlastně zeď spadla. Dodnes totiž není úplně jasné, jestli šlo jen o špatný stav objektu spojeným s poryvem větru, nebo třeba výbuch plynu. Neštěstí se stalo loni 7. dubna.

Zeď se zřítila právě ve chvíli, kdy pod ni stál muž. Ten šel vyhodit odpadky do popelnice, uhnout padající zdi už však nestihl. Sutiny ho proto zavalily a na místě zemřel. Stejnému osudu jako zázrakem unikla jeho přítelkyně, která byla jen několik metrů od něj.

Mladá žena u soudu vypovídala jako svědkyně. Její výpověď byla velmi emotivní. S přítelem se po letech v zahraničí chtěli usadit, měli už také naplánovanou svatbu. Žena je na tom dodnes psychicky velmi špatně.

Související obsah

U soudu uvedla, že nechápe, jak je v dnešní době něco takového možné. Určit, kdo je za to zodpovědný, nebude však pro soud nic jednoduchého. Dům měl totiž osm majitelů, ti navíc tvrdí, že do jeho oprav investovali. Podle nich se mělo jednat o částku sedm milionů korun.

Jak dlouho se líčení potáhne, není zatím jasné. Obžalovaným hrozí v krajním případě až osmileté vězení.

pan, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tragédie

Důležité Události

Píše se na Deník.cz