Jiří Pomeje

Loučení s Jiřím Pomejem (†54): Přišel Troška i manželka Andrea

Veřejnost se ve středu rozloučila s hercem Jiřím Pomejem, který zemřel v úterý 26. února po dlouhém boji s rakovinou kostí a hrtanu. Rozloučení se konalo v Pomejeho rodných Českých Budějovicích.

Dveře obřadní síně se otevřely jen pár minut po 13. hodině, stovky lidí z řad celebrit i široké veřejnosti se do ní skoro nevešly, aby mohly položit květiny pod rakví s Jiřího černobílým portrétem.

Na pohřeb přišla třeba Vendula Pizingerová (dříve Svobodová). "Byl to neskutečně hodnej kluk, je to škoda," řekla. Dorazil i herec a bavič Václav Upír Krejčí nebo režisér Zdeněk Troška."I když věděl, že ho několik lidí odmítlo a podrazilo, tak ten film dokončil a myslím, že se mu to povedlo," odpověděl režisér na otázku, co říká na Pomejeho film Andělská tvář.

Vdova Andrea Pomeje dorazila sama bez dcery Aničky, nechtěla ji prý vystavovat dalším traumatům. Ke krematoriu přišla v doprovodu Jiřího sestry. Zhruba 40minutový obřad se konal na přání rodiny bez přítomnosti médií. Slyšet ale byly písně z filmů, na kterých se Jirka podílel. "Jak se to tak sešlo, hráli písničku z filmu Z pekla štěstí, kterou zpívala Iveta. Oba jsem je znala," dodala pak Pizingerová.

Po konci obřadu se až před obřadní síň nesl hlasitý potlesk. "Asi by si to takhle představoval," okomentoval dnešní ceremonii Pomejeho nejlepší přítel Pavel Pásek.

Z účasti se omluvila Jiřího první žena Michaela Kuklová kvůli pracovním povinnostem. Ta už dříve vyjádřila lítost nad jeho smrtí na svém facebookovém profilu. "Jirko, děkuju za všechno hezké, ale i za to těžké. Zůstalo mnoho krásného. Odpočívej klidně," napsala. 


Související obsah

Jiří Pomeje ve svých posledních měsících bojoval s depresí kvůli své nemoci, nakonec ale ještě našel sílu se zákeřnou nemocí bojovat. Podle Pavla Páska do poslední chvíle doufal, že se vyléčí. "Říkal, že do konce února se z toho dostane a pak něco vymyslíme. Konce února se ale nedožil," řekl pro TV Nova Pásek. Boj s nemocí herec prohrál ve věku pohých 54 let.


Podívejte se na poslední rozhovor s Jiřím Pomejem:

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz