Sedlo

Zloději ukradli koňská sedla za milion! Vážila přitom dva metráky

Neznámí zloději v noci okradli chovatele koní v Lánech na Důlku na Pardubicku. Ze stáje mu zmizelo 40 sedel v hodnotě asi milion korun. Nic jiného se neztratilo.

Kriminalistický technik měl práci na celé dopoledne. Stáje jsou za vesnicí a ještě ve středu bylo vše na svém místě. "Oznámení jsme přijali o půl sedmé ráno," popsala policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Zloděj vzal to nejcennější, co ve stáji bylo - 40 jezdeckých sedel, mezi nimiž byly westernové kusy. Zloděje zajímala pouze nová sedla. Ta stará a poškozená ve stáji podle majitele zůstala. A zůstaly i jiné věci jako třeba bičíky, helmy nebo zahradní technika.

Pokud jedno sedlo váží pět kilogramů, zloději museli naložit a odvézt dva metráky. Policie se proto obrací na svědky. Je možné, že někdo viděl odsud odjíždět nějaké auto. "V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na osm let," dodala mluvčí.

Související obsah

Škoda je milion korun a nic podobného se v regionu léta nestalo. Majitel nechtěl případ komentovat. Je velmi pravděpodobné, že zloděj bude chtít sedla prodat. Pokud se s podezřelou nabídkou setkáte, měli byste kontaktovat policisty.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz