Donald Trump

Trumpův trapas: Zapomněl na focení, manželky jen krčily rameny

Manželé Trumpovi přivítali Babišovy u jižního sloupoví Bílého domu, poté se přesunuli do Oválné pracovny. Před vchodem se měla čtveřice ještě společně vyfotit, na to ale zřejmě Donald Trump zapomněl. Manželky tak zůstaly pozadu a nastalo malé faux pas.

Trapný moment nastal po přivítání Trumpových a Babišových před Bílým domem. Poté, co si všichni čtyři potřásli rukama, zamířil americký prezident, následovaný českým premiérem, dovnitř. Jenže zřejmě zapomněl na to, že se měla čtveřice společně před Bílým domem vyfotit.

První dáma Spojených států má ale zřejmě lepší paměť, jak dokázala situace, která nastala po přivítání. Spolu s Monikou Babišovou se chystaly na svá místa, až pak si Melania všimla, že muži už odcházejí. Nastal kuriózní okamžik, kdy se na sebe ženy jen podívaly, pokrčily rameny a následovaly manžely.

Není to rozhodně první faux pas, které prezident Trump vůči manželce udělal. Třeba v říjnu držel deštník pouze nad sebou, zatímco Melania šla v dešti. Před dvěma lety, kdy mu bývalý prezident Barack Obama předával sídlo, zase Melanii nechal v autě. S darem pro Michelle Obamovou tak přispěchala se zpožděním.

Trump s Babišem měli v Oválné pracovně jednat zhruba půl hodiny, poté bylo v plánu asi 40minutové jednání české a americké delegace. Rozhovory se mají věnovat především obchodu mezi Spojenými státy a Evropskou unií, zabývat by se státníci měli ale také mezinárodní situací a otázkami obrany a bezpečnosti. Je možné, že se budou věnovat i energetice.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz