Zahraničí

Poslední chvíle trávil Dylan s dcerou, mozek měl poškozený

Poslední chvíle trávil Dylan s dcerou, mozek měl poškozený
Zdroj: Profimedia

Oblíbený herec a idol dívčích srdcí devadesátých let Luke Perry zemřel v pondělí v losangeleské nemocnici poté, co měl mozkovou mrtvici. Podle doktorů ho mrtvice tak poškodila, že už by nikdy nemohl žít normálním životem. Své poslední chvíle prožil v okruhu rodiny, hlavně své osmnáctileté dcery, která za ním přiletěla až z Afriky.

Zpráva o smrti Perryho zasáhla celý svět. Nikdo nemohl uvěřit, že odešel jeden z největších idolů žen a také představitel Dylana McKaye ze seriálu Beverly Hills 90210. Herec zemřel v nemocnici Svatého Josefa v losangeleském Burbanku, ve které ležel od středy 27. února poté, co měl rozsáhlou mozkovou mrtvici.

Lékaři ho museli uvést do umělého spánku, aby se jeho mozek vzpamatoval z prožitého traumatu. Poškození bylo však veliké a podle doktorů by už nikdy Perry nebyl jako dřív. Pro deník Inside Edition vysvětlil doktor Mehmet Oz, jaké byly nejspíš hercovi poslední chvíle života.

"I když neznám podrobnosti případu Luka Perryho, jsem si jist, že mu udělali EEG a zjistili, že je jeho mozek mrtvý, což nejspíš ovlivnilo rodinu v rozhodnutí nechat ho odpojit. Luke byl už dávno v nebi, když toto rozhodnutí udělali…Nebyla zde žádná šance, že by byl tou osobou, jakou byl předtím," řekl doktor Oz.

Související obsah

Perrymu bylo teprve 52 let, když zemřel. A podle doktora se stává velmi často, že umírají na mrtvici mladí lidé, kteří jsou zdraví. "Každých čtyřicet vteřin je nějaká mrtvice, což je opravdu hodně…Existují rizikové faktory, které ji předurčují, jako je vysoký krevní tlak, vysoká hladina cukru v krvi, vysoký cholesterol, nadváha nebo kouření cigaret, jde o přidané látky, které se mohou dostat do tepny," doplnil doktor. Dále také dodal, že nemá tušení, proč se to herci stalo. "Někdy je to špatná karma, prostě smůla."

Herec svoje poslední minuty života neprožil sám. Byl obklopen svou rodinou včetně snoubenky Wendy Madison Bauerové, emanželky Minnie Sharpové a svých dětí, syna Jacka a dcery Sophie. Perryho dcera za svým otcem přiletěla až z afrického Malawi, kde pracuje v jedné nadaci.

Když se dozvěděla, co se stalo jejímu otci, okamžitě nasedla do letadla, aby ho ještě viděla. "Hodně se toho pro mě stalo v minulém týdnu. Všechno se děje tak rychle. Vrátila jsem se zpátky z Malawi přesně včas, abych byla se svou rodinou. A za posledních 24 hodin jsem obdržela obrovské množství lásky a podpory," napsala Sophie na svém instagramu.

Dále také dodala, že si váží zpráv, které lidé rodině posílají a je jí líto, že nemůže na všechny odpovědět. "Nejsem si jistá, co říct nebo dělat v této situaci, je to něco, na co nikdy nedostanete lekci, jak to zvládnout, zvlášť když se to všechno děje na očích veřejnosti…Jsem vděčná za všechnu lásku," doplnila Sophie.

Související obsah

Na Perryho vzpomínala také řada jeho kolegů ze seriálu Beverly Hills, například představitelka Brendy Shannen Dohertyová. "Mám spoustu skvělých vzpomínek s Lukem, nad kterými se musím usmívat a které jsou navždycky vtisknuty do mého srdce a mysli. Bude mi chybět každý den. Každou minutu. Každou sekundu," řekla herečka v rozhovoru pro magazín People.

"Luke byl obrovskou silou v životě mnoha lidí. Měl velmi citlivou duši, byl milý, velkorysý a bojoval za všechny psance. Byl silnou osobností a obhájcem, který bude chybět všem, kdo ho znali. Zanechal stopu a nikdy nebude zapomenut," vzpomínala Gabrielle Carterisová, která hrála Andreu.

Podívejte se na video s Lukem Perrym:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz