Dívka

Malý Einstein: Čtyřletá holčička má vyšší IQ než většina světa!

Malý Einstein: Čtyřletá holčička má vyšší IQ než většina světa!
Zdroj: Profimedia

Celý svět šokovala teprve čtyřletá holčička z Velké Británie. Je totiž chytřejší než většina dospělých. Alannah Georgeová má IQ 140 a už jako dvouletá se sama naučila číst.

Druhým nejmladším členem britské Mensy ve Spojeném království se stala čtyřletá dívenka jménem Alannah Georgeová. V IQ testu totiž dosáhla neuvěřitelných 140 bodů. Mensa je mezinárodní organizace, která sdružuje lidi s nadprůměrných IQ.

Malá holčička si zamilovala čísla a písmena. Umí číst a počítat, i když ještě ani nevkročila do školy. "Jsem nadšena a ohromena. Chci se ujistit, že se jí podaří dosáhnout svého potenciálu, a že ukáže to nejlepší, čeho je schopna," řekla listu Daily Mail dívčina matka Nadine.

Alannah se narodila v srpnu roku 2014. Ve svých pouhých sedmi měsících vyslovila první slova. Když jí byl rok a půl, byla už schopna mluvit v celých větách.

Související obsah

Ve školce pak už četla své oblíbené knihy. Namísto zpívání dětských písniček si dnes dokola opakuje abecedu a násobilku.

Podle oficiálně zveřejněného IQ známých osobností je dívka inteligentnější než například Bill Clinton, Michelle Obamová nebo Tom Cruise.

Související obsah

Průměrné světové IQ dosahuje hodnoty 100. Přibližně 68 % lidí se pohybuje v rozmezí mírně podprůměrné nebo nadprůměrné inteligence.

ČTĚTE TAKÉ:

Jsou kojené děti moudřejší než ty nekojené? Vědci už mají odpověď!
Špatná strava v raném těhotenství snižuje intelekt dítěte

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz