Dálnice

Práce na novém úseku D3 začaly, přibýt má 20 kilometrů dálnice!

U Českých Budějovic začaly práce na prodloužení dálnice D3, na které se aktuálně v České republice staví úplně nejvíc. V letošním roce se stavbaři pustí do dvou úseků a celkově začnou budovat 20 kilometrů nové dálnice.

Stavební stroje už začaly pracovat na třináctikilometrovém úseku mezi Hodějovicemi a Třebonínem. Aktuálně tam silničáři provádějí terénní úpravy.

V následujících týdnech silničáři zahájí také stavbu mezi Úsilným a Hodějovicemi, ta přitom měla původně začít už na konci loňského roku. Italsko - turecké sdružení firem se ale proti výsledku soutěže odvolalo a upozorňovalo na netransparentnost výběrového řízení.


V tomto týdnu ale Úřad pro ochranu hospodářské soutěže návrh firem zamítl a Ředitelství silnic a dálnic tak už nic nestojí v cestě, může s vysoutěženou firmou podepsat smlouvu a začít stavět.


Trasa z Úsilného do Třebonína by měla být hotová do tří let. Kromě těchto dvou úseků pokračuje stavba dálnice mezi Borkem a Ševětínem, jde přibližně o 17 kilometrů, z nichž by se 8 kilometrů mohlo otevřít už letos v červenci. Zbylých devět pak plánuje ŘSD zprovoznit do konce roku.


V dubnu stavební firmy dokončí také přibližně 500 metrů dálnice. Tu původně nemohli dostavět kvůli chybě úředníka, který včas nevykoupil pozemek.

pez, Vladimír Hoť, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz