Google

Google znovu nafotí Česko. Kromě aut vyrazí do ulic i chodci!

Google znovu nafotí Česko. Kromě aut vyrazí do ulic i chodci!
Zdroj: Profimedia

Společnost Google se chystá znovu poslat na české silnice a do ulic měst auta ověšená foťáky a kamerami, aby pořídila nové snímky pro Google Street View. Firma také zapojí takzvané trekkery - tedy chodce se speciálními fotobatohy.

Češi budou moct auta a trekkery Googlu potkat na jaře a v létě. Díky "fotochodcům" se tak na mapách Googlu objeví i místa, která tam dosud chyběla.

"Bude tak možné nasnímat další pěší zóny v centrech 13 největších českých měst, ale i některé interiéry, například vybrané stanice hromadné dopravy," uvedla společnost v tiskové zprávě.

Nová výprava kamer a foťáků do českých ulic a na silnice je pochopitelná - firma chce Street View aktualizovat v pravidelných intervalech, aby pohled do ulic odpovídal realitě.

Trekkeři Googlu už v Česku nafotili například Krkonošský národní park nebo České Švýcarsko.

Související obsah

"Před zveřejněním snímků přichází na řadu jejich zpracování pomocí speciální technologie. Ta rozostřuje obličeje lidí i SPZ aut, aby je nebylo možné identifikovat. Funkce Street View navíc umožňuje i dodatečné odstranění snímků, které stačí označit a nahlásit tlačítkem “Nahlásit problém” v pravém dolním rohu obrázku. Zcela vymazat se tak na žádost uživatele může nejen jednotlivec, ale i jeho dítě, auto nebo dokonce celý dům," uklidňuje Google všechny, kteří nestojí o to, aby se jim kdokoliv cizí koukal přes plot.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz