Domácí

Google znovu zmapuje ulice. Podívejte se, jestli bude fotit i u vás

Google znovu zmapuje ulice. Podívejte se, jestli bude fotit i u vás
Zdroj: Profimedia

Detailní fotky ulic, zobrazení přírodních i kulturních památek po celém světě… a občas i hodně zajímavé a pikantní snímky. To všechno denně nacházíme v aplikaci Google street View. A brzy se v ní dočkáme nových záběrů také z České republiky. Google se chystá během jara a léta aktualizovat silnice a města v 17 vybraných oblastech.

Populární aplikace se v tuzemsku poprvé objevila v roce 2007, od té doby v ní dochází k pravidelným aktualizacím. Časem tak mohli uživatelé navštívit většinu měst, všechny české památky UNESCO, řadu hradů zámků, přírodních památek a nejnověji třeba i interiéry Národního muzea.

"Letošní sběr snímků má za cíl zmapovat změny v infrastruktuře a ulicích v okolí Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic, Litoměřic, Chomutova, Mladé Boleslavi, Liberce, Ústí nad Labem, Karlových Varů, Plzně, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Znojma, Břeclavi, Uherského Hradiště a Hodonína," vyjmenoval zamýšlené lokality PR manažer Dominik Ježek.

 

Související obsah

A hledáčku Googlu neuniknou ani pěší zóny v Karviné, Brně, Zlíně, Plzni, Teplicích, Ostravě, Mladé Boleslavi a Praze. Ty se snímkují pomocí speciálního “batohu” známého jako Street View Trekker, jenž se používá na pro vozidlech nedostupných místech. V Česku byl použit mimo jiné pro nafocení Krkonošského národního parku nebo Národního parku České Švýcarsko.

O své soukromí se lidé bát nemusí, obličeje i SPZ aut jsou rozostřovány, aby je nebylo možné identifikovat. Funkce Street View navíc umožňuje i dodatečné odstranění snímků.

Kde zrovna auta Street View v současné době jezdí, lze nalézt na stránkách google.cz/streetview. A rada na závěr? Na jaře a v létě si dávejte velký pozor, co na ulici děláte. Někdo vás může zrovna fotit…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz