Domácí

I Akademie věd ČR má svého youtubera, řeší třeba roboty a sex

I Akademie věd ČR má svého youtubera, řeší třeba roboty a sex
Zdroj: Profimedia

Youtubeři získávají v poslední době velký ohlas, není divu, že se touto cestou snaží oslovit diváky i další lidé. Nový youtuberský kanál Akademie věd ČR se odlišuje od některých velmi sledovaných kanálů obsahem. Zvěd, jak se nazývá provozovatel kanálu, diskutuje s odborníky o velmi zajímavých vědních tématech, jakými jsou například sex a roboti či autonomní auta.

Jsou sexuální roboti hrozbou? Vyměníme blízkost, vztahy a intimitu za konzumní rozkoš s umělou inteligencí? Nebo půjde jen o zpestření intimního života? Tyto otázky si klade jeden z dílů nového youtuberského kanálu Akademie věd ČR (AVČR). Odpovědi na toto téma přináší vědci z Centra Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice (SHVT).

Už v roce 2009 hovořil odborník na robotiku David Levy o lásce k robotům ve svém díle "Láska a sex s roboty". V knize tvrdí, že se budou lidé zamilovávat do robotů stejně, jako by se zamilovávali do lidí. S tím jde ruku v ruce i sexuální vztah s roboty.

Dnes už mají někteří lidé umělé kamarády, se kterými si povídají, takzvané chatboty, a vypadá to, že jejich majitelům nevadí, že místo lidské interakce dostanou jen počítačem generované odpovědi. V Japonsku jsou již tisíce lidí, kteří se svými roboty „chodí“, v Číně si jeden muž robota dokonce „vzal“.

Sexuální roboti ale mohou být i hrozbou třeba pro již existující „klasické“ vztahy. PhDr. David Černý, Ph.D. z Centra SHTV, který se zabývá etickými výzvami moderních technologií a v současné chvíli se zabývá výzkumem, jakou změnu pro naši společnost budou znamenat sexuální roboti, předpokládá, že čím více budeme přisuzovat robotům lidské vlastnosti, tím více budeme vnímat sex s nimi jako nevěru.

Související obsah

Budeme tedy na roboty žárlit? Budeme žít jako jednotlivci, každý s pěti sexuálními roboty, případně jedním multifunkčním kuchyňským robotem, na ukojení všech možných tužeb? Jestli ano, bude nás to pak vlastně ještě bavit? A může taková společnost vůbec fungovat? Bude to společnost, nebo shluk individuí? Nečeká nás vlastně post-vztahová společnost? Tím vším se zabývá jeden z dílů youtuberského kanálu AV ČR. 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz