Domácí

Při opravách silnic se krade, tvrdí Zeman. Požaduje změny v ŘSD

Prezident Miloš Zeman ve středu na cestě po Karlovarském kraji překvapil svým výrokem na adresu Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Během debaty s občany prohlásil, že se při opravách silnic krade a je zapotřebí vyměnit vedení. Státní podnik to odmítá.

"Normálně obyčejně se krade a krade ten, kdo ty silnice opravuje. Požádal jsem pana Ťoka, aby vyměnil ředitele ŘSD. Je to normální rozkrádání státních prostředků." Tímto výrokem překvapil prezident Miloš Zeman na návštěvě Kraslic na Sokolovsku, zasáhl jím ale hlavně Ředitelství silnic a dálnic.

ŘSD argumentuje tím, že ho kontrolují ministerstvo dopravy, financí, Státní fond dopravní infrastruktury nebo Nejvyšší kontrolní úřad. "Ryba smrdí od hlavy, když dáte tučnou pokutu odradí to ty ostatní," tvrdí Zeman.

"V roce 2018 prošlo Ředitelství silnic a dálnic 54 externích kontrol a v roce 2019, teda za letošní rok, už jich máme za sebou 18. Žádná z těch kontrol neodhalila žádná zásadní pochybení, ty chyby byly spíše formální a ŘSD je prakticky okamžitě napravilo," brání se mluvčí ŘSD Jan Rýdl proti Zemanovu obvinění.

 

A s hlavou státu nesouhlasí ani ministerstvo dopravy. "Takové informace nemáme, ale pokud existují jakékoli pochybnosti o zakázkách nebo fungování ŘSD, zajisté by je měla policie důkladně vyšetřit a teprve pak je možné činit nějaká personální opatření," uvedla mluvčí ministerstva Lenka Rezková.
 

Veronika Polášková, sei, sei
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz