Domácí

Komedie na zasedání! Primátor řeší hudbu, zastupitelé mytí rukou

DJ - tak se prý přezdívá primátorovi hlavního města Zdeňku Hřibovi. Místo klasických znělek totiž zastupitelům pouští moderní hudbu. Ve čtvrtek tak na jednání zazněly úryvky například z filmových Hvězdných válek nebo snímku Vesničko má středisková.

Opoziční zastupitelé mu prý říkají DJ, i když oni tvrdí, že si tuhle přezdívku vymyslel sám. Primátor Prahy Zdeněk Hřib měl za to, že znělky, kterými svolává zastupitele, zahajuje jednání, nebo sjednává klid, jsou zastaralé. Proto vyzval veřejnost, aby mu pomohli obohatit repertoár něčím modernějším.

"Nejvíce hlasů získala Pevnost Boyard s tím, že by bylo vhodné se potom dívat, jak ti zastupitelé dobíhají za zvuku této písně k hlasovacím nařízením," řekl TV Nova primátor Hřib.

Podle opozice by se ale primátor měl věnovat zásadnějším věcem než výběrem znělek, kterými je svolá z bufetu. "Pražany trápí úplně jiné problémy," stěžuje si Petr Stuchlík (ANO) zatímco se za ním rozezní hudba z Hvězdných válek. "No to je myslím Imperial March," komentuje hudbu.

"Pan primátor se zabývá hloupostmi," má jasno Alexandra Udženija (ODS). "Je to podle mého plýtvání časem a za nás, jako za koaličního partnera - my s tímto nesouhlasíme," podporuje kritiku opozice Jiří Pospíšil (TOP 09).

Související obsah

"Já bych se ještě přimluvil za to, aby zazněla hudba pražských autorů a děl, která souvisí s Prahou," říká lídr iniciativy Praha sobě a neúspěšný kandidát na primátora Jan Čižinský.

Pražští zastupitelé ale dnes řešili i zásadní problémy. Třeba to, že v budově magistrátu netekla voda. "Tam u našeho stolku s Patrikem uděláme dočasnou hygienickou stanici, kde budeme mít k dispozici jednorázové ubrousky, případně dezinfekční gely," řekl zastupitelstvu na jednání Stuchlík s igelitkou v ruce. Hřib ho doplnil poznámkou o tom, že plenky jskou k zakoupení na Kaprovce.

"V celé budově neteče voda, za chvíli tady budeme všichni cítit a myslím, že by bylo lepší, abysme to přerušili," stěžuje si Patrik Nacher. "Já každého varuju před tím, že jsem si nebyl schopen umýt ruce," odpovídá Pospíšil na otázku, zda si s kolegy normálně podává ruce.

"Já myslím, že vydržet bez tekoucí vody dvě a půl hodiny není až zas tak velký problém," komentuje situaci Hřib. Po 14. hodině už ale voda téct začala a zastupitelé si mohli v klidu odskočit.
 

Bára Divišová, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz