Zahraničí

Strašlivá exploze v čínské chemičce! Zemřelo nejméně 44 lidí

Čínskou chemičkou otřásl masivní výbuch, při explozi zemřelo nejméně 44 lidí, dalších 90 je zraněno, někteří jsou v kritickém stavu. Téměř tisíc lidí muselo být z okolí evakuováno, hrozí totiž úniky a další výbuchy.

Počet obětí po čtvrtečním výbuchu chemičky v čínském Jen-čchengu vzrostl na 44, uvádí agentura APTN. Jedná se o jednu z vážnějších průmyslových katastrof v Číně za poslední roky.

Výbuch za sebou kromě zraněných a mrtvých zanechal zkázu v okolí, několik budov v okolí se zcela nebo částečně zřítilo. I v troskách okolních budov jsou podle všeho uvězněni další lidé.

Do záchranných operací se podle APTN zapojilo 3 500 zdravotníků z šestnácti nemocnic, aby se postarali o větší množství zraněných.

Související obsah

Podle portálu BBC chemička, která měla vyrábět hnojiva, vybuchla kvůli požáru, který se uvnitř rozhořel. Přesné příčiny ale odhalí až následné vyšetřování. Čínský seismologický úřad zachytil explozi jako otřes o síle 2,2 Rcihterovy stupnice.

Ještě horší byla exploze chemičky ve městě TTchien-ťin v roce 2015. Při explozi zahynulo 173 lidí.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz