Tereza H.

Terezu podrazil ten, komu věřila! Případ se nepohne bez peněz

Terezu podrazil ten, komu věřila! Případ se nepohne bez peněz
Zdroj: Profimedia

Češka Tereza Hlůšková, kterou poslal soud v Pákistánu na osm let a osm měsíců do vězení, má další problém. Její advokát Asghar Dogar totiž prohlásil, že už ji nebude hájit, pokud mu za jeho služby nezaplatí. Odvolání proti rozsudku tak zřejmě čeká na jeho výplatu.

Tereza se po vyslechnutí rozsudku zhroutila a uličkou novinářů procházela naprosto zdrcená. To ale ještě nevěděla, že ji nepodrží ani muž, od kterého by se to čekalo nejvíce - její obhájce Asghar Dogar. Po jeho slovech bylo Hlůškové zřejmě znovu do pláče.

Dogar sice prohlásil, že se spolu se svou klientkou plánuje proti verdiktu, který ji poslal na osm let a osm měsíců za mříže, odvolat. Jenže to má důležitou podmínku. "Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí. Pokud bude mít o mé služby ještě zájem," citoval zdroj z Pákistánu portál Expres.cz.

Tereza se rozhodla využít služeb Asghara Dogara loni v dubnu poté, co propustila jeho předchůdce Čaudhrího Džaváda Zafara. Ten si za necelé čtyři měsíce podle pákistánských médií účtoval v přepočtu 80 tisíc korun.

 

Dogar naproti tomu poskytl Hlůškové statisícovou slevu na své služby. Ostře sledovaný případ české "pašeračky", o které tamní média hovořila jako o modelce, ho totiž proslavil. Zhruba deset měsíců tak Terezu vyšlo na přibližně 120 tisíc korun.

Související obsah

22letou Terezu Hlůškovou poslal 20. března soud nepravomocně do vězení na osm let a osm měsíců. Musí také zaplatit pokutu, která v přepočtu činí asi 18 tisíc korun. Podle Terezina obhájce se plánují odvolat, na další proces ale může Češka čekat i několik let.

 

Terezu zadrželi celníci na letišti v pákistánském Láhauru 10. ledna 2018. Uvnitř jejího kufru objevili devět kilo heroinu, které se podle policie snažila propašovat do Spojených arabských emirátů a odtud do Irska. I přesto se jí podařilo projít přes dvě bezpečnostní kontroly.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz