Vepřové maso

Šetřili na zákaznících! Konzervy z Polska obsahovaly málo masa

Šetřili na zákaznících! Konzervy z Polska obsahovaly málo masa
Zdroj: SZPI

Dva výrobky s nižším obsahem masa, než uváděla etiketa, objevila potravinářská inspekce v královéhradeckém Lidlu. Výrobcem je polská společnost Pamapol. Lidl má prý k dispozici laboratorní protokol od dodavatele, podle nějž je minimálně u jednoho výrobku vše v pořádku.

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) odhalili v královéhradeckém Lidlu v ulici Na Okrouhlíku dva případy klamání spotřebitele. Jedná se o uvedení vyššího objemu masa, než výrobek skutečně obsahuje. V jednom případě se jednalo o kuřecí, v druhém o vepřové maso, výrobcem je polská společnost Pamapol.


U výrobku Pikok Kuřecí maso bylo na etiketě uvedené, že obsahuje 80 procent masa, laboratorní testy ale prokázaly obsah masa 72,1 procenta.

Zdroj: SZPI

Podobně tomu bylo u konzervovaného masa Pikok Chalupářské vepřové maso. Ačkoliv mělo mít 89 procent masa, testy prokázaly nižší obsah - 78,9 procent.

 

Zdroj: SZPI

"Inspekce kontrolované osobě uložila, aby předmětné šarže stáhla z tržní sítě a dále aby provedla analýzy zaměřené na obsah masa v akreditovaných laboratořích u pěti dalších dodaných šarží těchto potravin a to na vlastní náklady," sdělil mluvčí SZPI Radoslav Pospíchal. Inspekce nyní připravuje správní řízení o uložení pokuty.

Související obsah

Redakce TN.cz oslovila Lidl s žádostí o vyjádření. Podle mluvčí společnosti Zuzany Holé mělo být s vepřovým masem vše v pořádku. "K výrobku Pikok Chalupářské vepřové maso máme od dodavatele k dispozici protokol z laboratorních testů, podle kterého je obsah masa v pořádku. Celou záležitost tedy aktuálně s dodavatelem prověřujeme," uvedla Holá.


Oba produkty Lidl podle Holé okamžitě stáhl z prodeje. "Výsledky kontroly SZPI u obou výrobků neprodleně řešíme s dodavatelem a rozhodně z nich vyvodíme důsledky," dodala.

Související obsah

Nejedná se ale o první problém těchto výrobků. Letos na začátku března zjistila potravinářská inspekce nedostatek masa v Pikok Kabanosech. Loni v dubnu odhalila inspekce nízký obsah masa hned v několika produkcích pod hlavičkou Pikok, mimo jiné také v Chalupářském vepřovém mase. Více si přečtěte zde.

rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz