Andrzej Duda

"Poláci světu diktují, jak správně vyrábět jídlo," prohlásil prezident

"Poláci světu diktují, jak správně vyrábět jídlo," prohlásil prezident
Zdroj: ČTK

Polský prezident Andrzej Duda při návštěvě továrny na uzeniny prohlásil, že jsou to Poláci, kdo diktují světu, jak vyrábět zdraví prospěšné potraviny. Polsko se přitom v posledních týdnech potýká s kauzou kolem nakaženého masa.

Duda měl proslov při setkání s pracovníky firmy poblíž polského Krakova, která vyrábí uzeniny a další masné produkty. "Polská domácí výroba je na nejvyšší světové úrovni. Světová úroveň je naše úroveň. My dnes diktujeme světu, jak se má vyrábět jídlo, které prospívá zdraví," prohlásil Duda.

Prezident navštívil moderní továrnu, která začne fungovat zhruba v polovině letošního roku, spolu s manželkou a ministrem zemědělství Janem Krzysztofem Ardanovským. Během prohlídky prezidentský pár s ministrem ochutnali tamní výrobky.

"Vše se tu provádí podle dlouholeté rodinné tradice. Ukazuje se, že právě to je klíčem, aby byly výrobky dobré a poctivě připravené," dodal Duda. Místní klobása, zvaná lisiecká, získala chráněné zeměpisné označení EU. Právo na její výrobu mají továrny v oblastech Liszki a Czernichów.

Polsko se přitom v posledních několika týdnech potýká se skandálem kolem zpracování nemocného dobytka na některých jatkách. Česko až v noci na středu zrušila speciální kontroly veškerého hovězího masa dováženého z Polska.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz