Daňové přiznání

Poslední den na podání daňového přiznání! Hrozí tučné pokuty

Pondělí 1. dubna je poslední den pro odevzdání daňového přiznání. Finanční úřady mají proto i prodlouženou otevírací dobu. Pouze ten, kdo využívá služeb daňového poradce, má čas ještě další tři měsíce.

Daňoví poplatníci mohou na finančních úřadech odevzdat svá přiznání až do šesti hodin. Finanční správa tradičně úřední hodiny prodloužila.

Pokud se ale někdo s odevzdáním přiznání opozdí maximálně o pět pracovních dnů, žádná pokuta mu ještě nehrozí.

V případě, že však půjde o delší dobu, bude muset dotyčný zaplatit za každý den prodlení sankci. A to pět setin procenta z vyměřené daně.

Související obsah

Maximálně ale může být pokuta 300 tisíc korun anebo pět procent z daně. Když poplatník daňové přiznání neodevzdá ani po výzvě finančního úřadu, hrozí mu pokuta minimálně půl milionu korun.

Do minulého pátku odevzdali lidé 1,7 milionů daňových přiznání. Z toho byla většina fyzických osob, tedy jeden a půl milionu. Zbytek jsou firmy, ty podaly zhruba 200 tisíc přiznání. V případě fyzických osob šlo o 68 % z celkového počtu, firmy odevzdaly asi ve 46 procentech případů.

pan, Lucie Linhartová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Nová německá vláda chce vytvořit Spojené státy evropské

Přeměna Evropské unie na federální Spojené státy evropské bude jednou z priorit nastupující německé vlády Olafa Scholze, upozornil list The Telegraph. O změnu smluv o Unii se má zasazovat budoucí ministryně zahraničí Annalena Baerbocková. Reformu EU má kabinet v koaliční smlouvě a podporují ji všechny tři zúčastněné strany, tedy SPD, FDP i Zelení.

Krátká zpráva

Na Táborsku spadl na koleje strom

Provoz na trati v koridoru do Českých Budějovic je přerušen. Mezi Střezimíří a Sudoměřicemi u Tábora spadl na koleje strom. Místo vlaků jezdí na místě náhradní autobusová doprava. Omezení bude trvat celé dopoledne, oznámila Pražská integrovaná doprava na twitteru.

Píše se na Deník.cz