Domácí

Kramný bojuje za obnovu řízení. "Manipulovali s důkazy," hájí se

Kramný bojuje za obnovu řízení. "Manipulovali s důkazy," hájí se
Zdroj: ČTK

Petr Kramný se nevzdává a stále usiluje o obnovu řízení. Tvrdí, že je nevinný a stojí si za tím, že při vyšetřování smrti manželky Moniky a dcery Klárky někdo manipuloval s důkazy.

Petr Kramný se nevzdává naděje a stále bojuje za obnovu řízení. "Protože jsem Monice a Klárce neublížil, jsem odsouzený neprávem. Někdo při vyšetřování případu i samotném soudním procesu manipuloval s důkazy," uvedl Kramný v rozhovoru pro deník Blesk.

"Jasně jsme prokázali řadu pochybení, nesrovnalostí, jasných manipulací s důkazy, ale nikoho to nezajímá. Zatím," tvrdí. Přesto věří, že se mu to povede. "Jen díky mé obhájkyni světlo naděje svítí čím dál silněji, ale snadné to rozhodně není," dodává.

"Lidé na to zapomněli, ale několik týdnů jsem nemohl odletět z Egypta. Tam se případ vyšetřoval. Myslíte si, že kdyby tamní policisté a lékaři na něco přišli, že by mě nechali odjet domů?" říká Kramný a dodává, že ostravští odborníci se s těmi egyptskými nemohou srovnávat.

"Soudní lékař, který prováděl pitvu těl v Egyptě, vystudoval na rozdíl od ostravských expertů anglický Oxford. Na tělech nenašel nic, ale naše soudy jej vyslechnout nepotřebovaly. Nehodilo se jim to do případu," tvrdí.

Někteří znalci podle něj manipulovali s fotkami. "Ti znalci prokazatelně udělali snímek jednoho srdce a vydávali jej za snímek druhého srdce," argumentuje.

Související obsah

Od smrti manželky Moniky a dcery Klárky v egyptském Hurghadu uplynulo už pět let, Kramný na ně však stále každý den myslí. "A fakt, že jsem nic neudělal, mě drží při životě a vrací mi chuť bojovat za očištění mého jména. O sebevraždě neuvažuju, i když by se určitě hodila těm, kteří vytvářeli nepřímé důkazy proti mé osobě," říká Kramný.

Přestože tvrdí, že je nevinný, poslal ostravský soud Kramného za vraždu manželky a dcery elektrickým proudem na 28 let do vězení. Odvolal se poté k Vrchnímu soudu v Olomouci, ten ale rozsudek pravomocně potvrdil. Loni v červenci podala Kramného advokátka návrh na obnovu řízení, k tomu ale zatím nedošlo.

Reportáž o kauze Kramný z minulého roku: 

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz