Andrej Kiska

Oznámení prezidenta Kisky: V politice nekončí, zakládá stranu!

Končící slovenský prezident Andrej Kiska sice podruhé nekandidoval na hlavu státu, ale z politiky neodchází. Oznámil totiž založení nové politické strany.

Kiska o svém kroku informoval v krátkém videu, které zveřejnil na svém facebookovém profilu i na youtubu. A má vysoké cíle - chce vyhrát parlamentní volby.

"Tyto volby jsme vyhráli, teď ještě musíme vyhrát parlamentní volby," řekl Kiska doslova, podle všeho s odkazem na triumf Zuzany Čaputové v právě skončené prezidentské volbě.

Proto hodlá Kiska založit politickou stranu, ve které chce spojit slušné a ochotné lidi, kteří dokáží změnit Slovensko k lepšímu. Další detaily ovšem Kiska neřekl s tím, že je stále prezidentem a ten musí být nadstranický.

Veškeré informace tak zveřejní až 17. června poté, co jako prezident skončí a předá pomyslné žezlo Zuzaně Čaputové.

K oznámení prezidenta Kisky se už vyjádřil také jeho kritik a bývalý slovenský předseda vlády Robert Fico. Ten novou politickou stranu uvítal.

"Napravo od středu totiž přichází nový kohout. A na tom malém pravicovém smetišti se jich bude muset více vlézt," pochvaluje si expremiér. Zároveň dodává, že se Kiska snaží dostat k moci proto, aby zametl pod koberec své podvody.

Fico v roce 2014 prohrál v rozhodujícím kole prezidentských voleb právě s nynější slovenskou hlavou státu. Minulý rok pak musel v zájmu řešení politické krize po Kuciakově vraždě odstoupil z funkce premiéra.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz