Marta Nováková

Ať ministryně Nováková skončí, vyzývá půlka senátorů Babiše!

Ať ministryně Nováková skončí, vyzývá půlka senátorů Babiše!
Zdroj: Profimedia

Polovina senátorů podepsala otevřený dopis, v němž vyzývá premiéra Andreje Babiše, aby odvolal ministryni průmyslu a obchodu Martu Novákovou. Ta je terčem kritiky už delší dobu.

"Vadí jim, že na žádost čínského velvyslance vykázali představitelé ministerstva tchajwanského zástupce z akce na ministerstvu průmyslu a obchodu," uvedl Senát na twitteru.

Podle senátorů má Nováková okamžitě skončit, protože už poněkolikáté nezvládla své povinnosti. Vadí jim především incident z minulého týdne, kdy ministryně nechala po nátlaku čínského velvyslance z jednání vyvést zástupce Tchaj-wanu.

"Na místě vyvést delegaci Tchaj-wanu je neslýchané porušení nejen diplomatického protokolu, ale i elementárních zásad slušného chování," píší mimo jiné senátoři.

Pod otevřeným dopisem je podepsáno celkem čtyřicet senátorů, například neúspěšní prezidentští kandidáti Marek Hilšer a Pavel Fischer.

Nováková je terčem kritiky už delší dobu. Nedávno Čechy popudila její slova o vysokých cenách mobilních dat v Česku. Politička je obhajovala slovy, že pokud by Češi mobilní data používali víc a netrávili tolik času na wi-fi, tak by ceny klesly.

Související obsah

Spekulace o konci Novákové se přitom objevily už na začátku tohoto týdne. Premiér Andrej Babiš je nicméně nechtěl komentovat.

Připomeňte si kauzu mobilních dat v reportáži:

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz