Volby

V Senátu se objeví nová tvář! Praha 9 volí nástupce Baudyšové

Voliči v Praze 9 si v pátek a sobotu budou vybírat svého zástupce v Senátu. Ten by měl nahradit Zuzanu Baudyšovou, která rezignovala ze zdravotních důvodů. O post senátora se uchází deset lidí.

O křeslo v Senátu mají zájem například bývalí senátoři Eva Syková a Libor Michálek. Dalším kandidátem je starosta Prahy 9 Jan Jarolím nebo scenárista David Smoljak.

Mezi uchazeči je i pedagog Martin Hrubčík, zastupitel Petr Daubner, primář Jiří Koskuba, Martin Kroh, živnostník Pavel Pešan nebo místopředseda ÚV KSČM Petr Šimůnek.

V pátek se volí od čtrnácté do dvaadvacáté hodiny a v sobotu od osmé do čtrnácté. Pokud žádný z kandidátů nezíská nadpoloviční většinu hlasů, za týden se dva nejúspěšnější utkají znovu.

Související obsah

Doplňovací volby do Senátu neovlivní rozložení sil v horní komoře. Mohly by ale určit, zda bude nejpočetnější frakce ODS, nebo Starostů.

pan, Věra Müllerová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz