Hypoglykemie

Ladislav (72) dostal v Kauflandu záchvat, strážný ho ještě zmlátil

Ladislav (72) dostal v Kauflandu záchvat, strážný ho ještě zmlátil
Zdroj: Getty Images

Místo pomoci nakládačka. Když starší muž dostal v únoru v Kauflandu ve Zlíně diabetický záchvat, strážný, který si zřejmě myslel, že je muž opilec, jej chtěl vyhodit z obchodu a přitom jej zbil. Ladislav si odnesl trauma a pohmožděná žebra. Strážný vyvázl s pokutou, přišel ale o práci.

Pan Ladislav v polovině února navštívil v nemocnici manželku po těžké operaci, cestou zpět si chtěl nakoupit ve zlínském Kauflandu ve čtvrti Čepkov. Tam ale dvaasedmdesátiletý muž, který je diabetik, dostal hypoglykemický záchvat. Pomoci se mu nedostalo.

"Měl jsem hypoglykemický záchvat, byl jsem v ohrožení života. Nepamatuji si, co se se mnou dělalo, jen to, že mě někdo strhl na zem, že mě někdo kopal, to byla strašná bolest, smýkal se mnou po zemi, pak mě vytáhli na lavičku a po chvíli se tam objevili strážníci. Něco spolu diskutovali, já jsem ani nevěděl, jestli je to ochranka. Ten záchvat, to člověk ztratí vědomí, nemůže mluvit, já byl jsem úplně vyřízený," popsal pro TN.cz pan Ladislav.

Muž, který měl ostrahu prodejny na starosti, si totiž zřejmě myslel, že má co dočinění s opilcem, Ladislava chtěl z prodejny vyhodit a přitom jej zkopal. Strážníci, kteří se na místo dostavili, panu Ladislavovi stále bojujícímu s důsledky záchvatu pomoc nezavolali. Podle napadeného muže mu řekli, že jestli ho něco bolí, ať si zajde k doktorovi.

"Já jsem nevěděl, kde jsem, kdo jsem, kde se nacházím," prozradil Ladislav. Pak se vrátil na lavičku v obchodě, v kapse našel bonbóny, a když je snědl, jeho stav se trochu zlepšil, "Když dostanete sladké, tak se trochu proberete," vysvětlil. "Zjistil jsem, že mám klíčky od auta, našel jsem auto a nevím jak , ale dojel jsem domů," vzpomíná.

"Bok mě strašlivě bolel, řekl jsem bráchovi, který bydlí vedle mě: Musíš mě zavézt na pohotovost, protože já nevím, jestli to do rána vydržím," svěřil se pan Ladislav. Přivolal také státní policisty, kteří za ním přijeli do nemocnice a sepsali s ním protokol. V nemocnici strávil na rentgenu, sonu a dalších vyšetření několik hodiny. Protože byl víkend, platil poplatek za pohotovost. V noci se stavoval ještě u strážníků, kde sepsal další protokol o napadení.

Související obsah

Následky má pan Ladislav dodnes. "Tatínek z toho pořád má trauma, zdá se mu o tom, žebra ho pořád bolí," prozradila redakci dcera napadeného muže Jana. "V noci se kolikrát vzbudím a šrotuje mi, co se vlastně stalo, proč mě někdo tak dotloukl a proč mi nepomohli. Je to hrozné." řekl Ladislav.

Napadení zákazníka potvrdilo redakci TN.cz také české zastoupení Kauflandu. "Skutečně došlo k Vámi popsanému politováníhodnému incidentu ojedinělého selhání jednotlivce z externí bezpečnostní služby, který nesprávně vyhodnotil situaci a zareagoval vůči zákazníkovi nepřiměřeně. Na základě incidentu byl z bezpečnostní agentury propuštěn," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Případ nakonec skončil pouze jako přestupek. "Po prověření jsme ho kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití a předali jsme ho k vyřízení ve správním řízení pracovníkům Magistrátu města Zlína," potvrdila TN.cz mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková.

Související obsah

Podle pana Ladislava strážný, kromě toho, že byl od bezpečnostní služby propuštěn, dostal pokutu 1 500 korun. "Pro mě je to přímo výsměch za to, co mi udělal. Nikdo mi nezaplatil ty léky, co jsem projezdil, ani omluva žádná," nelíbí se napadenému seniorovi. Hypoglykemický záchvat dostal pan Ladislav poněkolikáté, poprvé to ale bylo mimo domov.

Svým případem by chtěl upozornit na to, že když nějakého diabetika taková situace postihne, potřebuje okamžitou pomoc, protože je v ohrožení života. "Dneska tu cukrovku má spousta lidí, může se to stát komukoliv," varoval Ladislav.

Na to, že se mu pomoci nedostalo ani od přivolané hlídky strážníků, si stěžoval na magistrátu. Případem se zabývalo vedení Městské policie Zlín. "V dané věci jsme prováděli interní šetření, které neprokázalo žádné pochybení hlídky MP Zlín," uvedl 1. zástupce ředitele zlínských strážníků Pavel Janík.

Související obsah

"Chtěli bychom ujistit, že Kaufland disponuje kontrolními a preventivními mechanismy, jejichž cílem je podobným incidentům předcházet. Bohužel ojedinělým selháním jednotlivců nelze nikdy 100% zabránit," dodala mluvčí Kauflandu.

Pan Ladislav stížnost přímo Kauflandu neposlal, o napadení se tak vedení obchodního řetězce dozvědělo až od redakce TN.cz. Kaufland požádal o předání kontaktu rodině, aby se mohli s panem Ladislavem spojit, omluvit se mu a případ s ním dál vyřešit. Toho pan Ladislav hodlá využít.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz