Evoluce

Chybějící článek? Vědci objevili na Filipínách nový druh člověka!

Chybějící článek? Vědci objevili na Filipínách nový druh člověka!
Zdroj: Profimedia

Vědci na Filipínách objevili dosud neznámý, nyní už vyhynulý vývojový mezistupeň člověka. Nový druh pojmenovali Homo luzonensis, podle největšího filipínského ostrova Luzon.

Podle výzkumníků, kteří o přelomovém objevu informovali v prestižním vědeckém časopisu Nature, byl tento článek v evoluci lidstva mixem mezi starobylými vývojovými stupni a moderními lidmi.

Podle BBC je tak možné, že primitivní prapředci Homo luzonensis opustili africký kontinent a dokázali se dostat o tisíce kilometrů dál, což dosud vědci nepokládali za možné.

V jihovýchodní Asii tak vedle sebe nejspíš žilo několik samostatných skupin našich prapředků - jiný druh, překřtený na hobity, totiž experti před 15 lety objevili na indonéském ostrově Flores.

Profesor Chris Stringer z londýnského Muzea přírodní historie už dříve spekuloval, že specifický druh z ostrova Flores nemusí být v regionu osamocený. "Tato spekulace se teď pravděpodobně potvrdila na Luzonu, který leží skoro 3000 kilometrů daleko," uvedl nyní expert.

Vědci nyní v jeskyni Callao na Filipínách objevili celkem třináct pozůstatků Homo luzonensis - například zuby, kosti z paží a nohou minimálně ze tří různých jedinců. Odhadují, že žili asi před padesáti až šedesáti tisíci let.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz