Zahraničí

Lupiči přepadli rakouské letadlo. Odnesli si desítky milionů eur

Lupiči přepadli rakouské letadlo. Odnesli si desítky milionů eur
Zdroj: Profimedia

Lup za desítky milionů eur se podařil pachatelům v Albánii. Přepadli letadlo rakouských aerolinek, které mělo letět do Vídně. Když s penězi unikali, albánské policii se podařilo je zadržet. Jeden z pachatelů přišel při incidentu o život.

Letadlo rakouských aerolinek se právě chystalo vzlétnout z letiště v Tiraně v Albánii. Maskovaní útočníci pronikli v úterý na dráhu mezinárodního letiště v Tiraně, v blízkosti hlavního města Albánie. Dovnitř se dostali před vchod požární služby a ukradli zásilku, která měla letět do Vídně.

Maskovaní útočníci ukradli peníze v okamžiku, když je letištní zaměstnanci nakládali do letadla. Na palubě bylo v tu dobu 134 pasažérů, nikdo však neutrpěl žádné zranění. Dvou podezřelých si okamžitě všimla letištní policie.

Muži se střelnými zbraněmi letadlo přepadli, když už běžel motor a donutili jej zůstat na zemi. Pak vzali náklad a snažili se uniknout z letiště. To už je ale pronásledovali policisté.

Jednoho ozbrojeného muže policisté zastřelili. "Při pronásledování na silnici přišel o život jeden z pachatelů," sdělila médiím albánská policie. Útočníci podle policie měli u sebe i granát.

Na letiště Matky Terezy v Tiraně byla následně vytyčena bezpečnostní zóna. Vyšetřovací orgány přesnou částku nepotvrdily, podle albánských médií jde však o desítky milionů eur.

Související obsah

Pohotovou reakci albánské policie vychválil i tamní místopředseda vlády Erion Brace. "Lupiči byli z jednoho z nejbezpečnějších gangů v zemi. Policie zneškodnila jejich vůdce," uvedl. Společnost Austrian Airlines incident potvrdila. Letadlo s cestujícími se do Vídně dostalo s několikahodinovým zpožděním.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz