Lucie Borhyová

S Luckou Borhyovou do Dubaje jeli i manželé s těžkým osudem

Že byla oblíbená moderátorka Lucie Borhyová nedávno v Dubaji, není žádným tajemstvím. Ale nevypravila se tam sama. Jeli s ní i Míra a Maruška Lánovi - manželé, kteří se už třicet let starají o těžce postiženého syna Honzíka.

Cesta do exotické Dubaje tak byla pro Lánovi výjimečná minimálně ze dvou důvodů - takhle daleko se totiž ještě nepodívali a k blížícímu se třicátému výročí svatby si tak vlastně dopřáli i luxusní líbánky.

V běžném frmolu totiž hledají čas sami pro sebe jen velmi těžko, protože se musejí nepřetržitě starat o Honzíka. Chlapec, který ve třiceti vypadá jako malý chlapec a dodnes nemluví, totiž potřebuje nepřetržitou péči. Což znamená, krmení, oblíkání, přebalování, mytí, prostě kompletní péče.

Marušce se narodil, když jí bylo teprve osmnáct let. Od lékařů si tehdy vyslechla to nejhorší, co může rodič slyšet. "Nám ho prostě předali, přišla sestřička a povídá - do 14 dnů vám zemře," vzpomíná Marie Lánová.

Související obsah

Několikadenní dovolenou v Dubaji si Lánovi rozhodně užili, dopřáli si jízdu na motorovém člunu, návštěvu místní restaurace i impozantní výhled z nejvyšší budovy světa Burdž Chalífy.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Lucie Borhyová

Důležité Události

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz