Maturita

Maturanti psali sloh z cizího jazyka. Tato témata je potrápila

Maturanti psali sloh z cizího jazyka. Tato témata je potrápila
Zdroj: Profimedia

Maturitní zkoušky odstartovaly ve středu slohovými pracemi z češtiny. Ve čtvrtek psali studenti další slohovku, tentokrát z cizího jazyka. Maturanti si mohli zvolit mezi pěti jazyky - angličtinou, němčinou, francouzštinou, ruštinou a španělštinou.

Slohová práce z cizího jazyka se skládá ze dvou částí. Na rozdíl od té z českého jazyka si maturanti nevybírají téma ani žánr, ale dostanou dvě kratší zadání. V jednom z nich mají napsat odpovídající text o 120 až 150 slovech, v druhém o 60 až 70 slovech.

Tématem slohovky z angličtiny byl "Den strávený v přírodě". Studenti měli vytvořit článek pro školní časopis, který vyhlásil pro čtenáře soutěž. V druhé části zadání si měli žáci představit, že chtějí s přáteli navštívit Wales a odpovídají na inzerát hotelu, ve kterém by se rádi ubytovali.

Také německy mluvící maturanti měli ve své slohové práci popsat nějakou událost - zadání znělo "Můj poslední zážitek s přáteli". Napsat měli vypravování do soutěže, vyhlášené německým studentským časopisem. V druhé části studenti psali e-mail kamarádovi Oliverovi a zvali ho na výstavu.

 

Francouzštináři měli ve slohovce psát o "Nejzajímavějším setkání života", zadáním bylo vypravování. V druhé fázi písemné práce měli studenti napsat do školního časopisu oznámení o nové divadelní hře.

Rusky mluvící žáci psali e-mail kamarádce Nataše, která chtěla přijet na třídenní návštěvu o prázdninách, v němž navrhovali program na celý její pobyt. I v tomto případě následovalo oznámení, tentokrát o školní akci - návštěvě festivalu ruských filmů.

 

Související obsah

Posledním jazykem, ve kterém maturanti psali slohovku, byla španělština. Měli poslat e-mail příteli Juanovi, který se ptal na plány po zkoušce dospělosti. I dalším úkolem bylo napsat email - knihovnici paní Vargasové s prosbou, zda se nenašla studentova oblíbená mikina.

Maturanti mají na napsání obou částí slohové práce z cizího jazyka 60 minut. Někteří z nich už si na sociálních sítích stěžovali, že času je málo. Mnoho studentů mělo podle komentářů také problém vejít se do požadovaného rozsahu a museli hledat slova, která škrtnout.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz