Lennonova zeď

Lennonovu zeď přetřeli nabílo! Před měsícem ji pomalovali umělci

Legendární Lennonova zeď na pražské Kampě, která symbolizuje památku frontmana kapely Beatles, na Den Země opět změnila svůj vzhled. O její novou podobu se postarala česká skupina Extinction Rebellion, která se tak snažila apelovat na politiky, aby začali řešit klimatickou krizi.

Lennonovu zeď přetřeli ekologičtí aktivisté nabílo a nechali na ní pouze nápus "Klimatická nouze", který tvoří původní nátěr zdi. Skupina Extinction Rebellion se tak snaží vyzvat vládu, potažmo pražské radní, aby se zapojili do řešení světové klimatické krize.

Přitom ani ne před měsícem byla Lennonova zeď přetřena a kompletně přemalována k blížícímu se 30. výročí Sametové revoluce. Dvacet umělců z celého světa ji během jednoho dne přetvořilo, aby znovu nesla své původní poselství - mír, lásku a svobodu.

Zeď Maltézské zahrady se měnila v průběhu let a politických situací.  Původně byla pietním místem za tragicky zesnulého Johna Lennona a za posledních 30 let se stala jednou z nejatraktivnějších turistických lokalit v Praze.

Související obsah

Přetření slavné zdi nabílo vyvolalo vlnu nevole před necelými pěti lety. Zůstal na ní jen nápis "Wall is over!" (Se zdí je konec). K autorství se přihlásila studentská streetartová skupina Pražská služba, která se později majitelům omluvila. Ti na oplátku stáhli chystanou žalobu.

Anežka Vrbicová/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz